O nas

Kocham Dzieci, mam ich troje. Moje zamiłowanie do organizowania zabaw dla dzieci realizowałam podczas 13-letniej pracy w Żłobku Miejskim „Leśna Polana”. Jako dyplomowana opiekunka dziecięca (później awans na opiekuna oraz zastępcę opiekunki grupowej), nauczyłam się organizować i realizować zabawy dla dzieci. Tworzyłam plany pracy opiekuńczo-edukacyjno-wychowawczej, przedstawienia teatralne, kostiumy. Zabawiałam dzieci w czasie wolnym, ciągle szukałam inspiracji w tworzeniu kreatywnych zabaw i materiałów ich realizacji.

Nabyte doświadczenie wykorzystuję obecnie w ANI-MANIA. Umiejętnie włączam do animacji dzieci i ich rodziców. Zwracam szczególną uwagę na bezpieczeństwo. Stawiam na dobrą i kreatywna zabawę, która pozwoli dzieciom na samodzielne podejmowanie decyzji, rozbudzanie ich wyobraźni. Wtedy dzieci również się uczą, kształcą osobowość, kontakty społeczne, nawiązują przyjaźnie.

Dlatego tak istotne są zabawy w pierwszych 3 latach życia dziecka.

Bardzo dużą rolę odgrywa odpowiednia zabawa z rodzicem. Uczy kontaktu, słuchania, mówienia, określa pewne zasady i wytycza granice, pozwala na odkrywanie otaczającego środowiska w bezpieczny i ciekawy sposób.

Ukończone szkolenia i kursy:

 • Kurs „MALI ODKRYWCY”
  – Warsztaty rozwoju poprzez ruch, dotyk i zabawy konstruktorskie

 • Certyfikat „PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA”

 • Szkolenie „JAK PLANOWAĆ CODZIENNE ŻYCIE W GRUPIE ŻŁOBKOWEJ”
  w ramach programu „OD SERCA DLA DZIECKA”

 • Kurs stworzony przez dr Thomasa Gordona
  służący nabyciu umiejętności budowania i utrzymywania wzajemnych satysfakcjonujących relacji w rodzinie.

  Teoria T. Gordona uświadomiła mi, że my rodzice często nie potrafimy słuchać własnych dzieci i nie chodzi tutaj o to byśmy wykonywali dziecięce polecenia, raczej o to – jak słuchać, aby dziecko zechciało mówić o swoich emocjach, problemach czy wstydliwych sytuacjach. Z małymi dziećmi, zwłaszcza tymi, które mają słabą umiejętność komunikowania się werbalnie, jest to kłopotliwe. Dlatego wymagane jest od nas – rodziców – rozwinięcie umiejętności rozpoznawania potrzeb własnego dziecka, przekazywania komunikatu „ja” niewerbalnie i werbalnie.

Nasza drużyna

ANIA

MARTA

MIKOŁAJ RYSIU

JOLA FOTOGRAF

PIOTR GITARZYSTA

JUSTYNKA

CO O NAS MÓWIĄ?

„Wspaniała impreza urodzinowa. Pani Aniu – dziękujemy :)”

Ilona

„Dziękuję za wizytę Mikołaja. Córeczka szczęśliwa, wciąż pyta kiedy wróci Mikołaj. Bardzo przyjemny kontakt i profesjonalne podejście do tematu. Na pewno jeszcze skorzystam”

Agnieszka